Конкурсна профанація в культурі, або «час кістки настав»

 

Гра в демократію іноді  набуває рис огидного розводу лохів. Формально все виглядає, що комар носа не підточить, а практично глумління над ідеєю, над громадськістю і надією на елементарну справедливість та здоровий глузд. В Кропивницькому оголосили конкурс на посади директорів музеїв,  бібліотек та обласного будинку творчості …  і отримали «демократичний результат». Дуже громадські комісії зібрані з «прохіндєїв» як і самі конкурсанти. Прийняли «мудрі рішення» на користь «досвіду». Переможцями стали не лише пенсіонери за віком в 67 та 73 роки, але і  просто екс-регіонали та палкі прихильники «руського міра».

І якого розвитку чекати від культури при таких керівниках?  Дива дивні: до конкурсу допустили пенсіонерів та тих хто по п’ятнадцять-двадцять років жирував і самодурствував у керівних кріслах.  Яскравим прикладом є участь працівників культури у виборах. Тим хто був у цьому процесі у якості членів комісій різних рівнів з галузі культури… на час виборів на два-три дні пропонували написати заяви за власний рахунок. І закон керівникам закладів культури «по барабану». І всі ці антидержавники пішли на спробу керувати знову. Тепер вже через імітацію конкурсу. Деякі якось дивно  пішли безальтернативно, а дехто з пенсією, обвішані регалями, сховавши партквитки від регіоналів без профільної освіти громадській комісії зійшли за досвідчених. З таким досвідом губити паростки всього українського держава «далеко піде». Обласна наукова бібліотека на чолі з пані Гаращенко не лише вдало «гребе та зажирається грантами», як говорять місцеві громадські діячі, але і стала «руськім полем», яке чинило і продовжує чинити шалений опір перейменуванню Кіровограда в Кропивницький.  Її працівники мало що знаючи про корифея українського театру Марка Кропивницького,  поназбирали у своєму «русском міру» купу сміття та різного бруду проти української культури, її театру та його корифеїв. Лічили шлюби, ротації в трупах, хизувалися заборонами українських вистав і назбирали чого завгодно та поставили у провину  навіть «не видання собранія сочінєній».

З музеями не краще. Музеїв та філій побільшало, але культури значно не додалося. І більшість «культурників»  так досі і блукає в «єлісаветградском русском міру», і невідомо що розбудовує для нас в Україні. Експозиції з прославлення Новоросії та довідки про козацтво без згадки про Січ є їх «ідеологічним коником», наприклад в краєзнавчому музеї.

Про профільну освіту працівників і керівників говорити зайве, а тим хто її має, то має з нею проблеми.  В установах культури працюють лише стада філологів, «істориків», юристів, економістів і кого завгодно.  Яскравий прикладом цього є участь у конкурсі фахівця з такою освітою пані Наталки Овчаренко. На програму дій конкурсантки і освіту  «поважна громадська комісія» уваги не звернула. Так для чого тоді імітувати конкурс по відбору без відбору? А сунься на той конкурс такий пенсіонер з «чужих», то навіть документа мабуть би не прийняли. Кредо «чесно обираємо лише своїх любих друзів та кумів» і досі витає нині вже Кропивницьким… Старий  сморід  витає  над  «обновлюваним містом»… Дуже прикро,  що і досі все чиниться по совковому за попередньою змовою проти всього нового і нових кадрів. Агов! Нову Україну з життям по-новому не бачили? І куди вона поділася,  і де і від кого переховується?  Невже боїться «нових старих директорів» в культурі? Навряд чи, але вони і досі зображують «грізну силу». З цією  «силою» українській громаді на часі вже зробити щось радикальне. Бо її участь у вуличних антиукраїнських провокаціях при перейменуванні міста вражає.  Фальшивий антиукраїнський патріотизм стає кропивничанам просто кісткою в горлі, а коли ту кістку виймають, то що з нею роблять відомо. Мабуть, українці,  настав таки  той «час кістки»!

Конкурсна профанація в культурі, або «час кістки настав»

Василь Чорний
Читать полностью: http://h.ua/story/431671/#ixzz4IXS2nzkq

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s